Cilt üzerinde bir mantar gibi görünüyor?

Ciddi-Doktor Mantar farklı yerlerde görünebilir. Favori habitatları - Vücudun nemli alanları: koltukaltı, dizlerin arkasında alanı, kadınlarda meme altında sık mantar enfeksiyonları.

Orada mantar türleri vardır geliştirmeyi tercih kafa derisi üzerinde , örneğin ya, kasık bölgesinde .

vücut

cilt mantarı (bu noktalar merkezi bazen cildin normal renk korunur) çevresinin bir belirgin kızarıklık pigmentasyon veya yuvarlak ya da oval alanlarında yoksun bir arsa olarak görünür. fotoğraf cilt ve geniş etkilenen bölgede mantar etkilenen tek bölgeyi gösterir. Genellikle kişi saçkıran eşlik rahatsız rahatsız fenomendir:

 • yanma hissi
 • Güçlü ya da zayıf belirgin kaşıntı
 • Etkilenen alanların Peeling

ciltte Mantar - depigmentation Bazı durumlarda, hasta hoş olmayan hisler eşlik etmediği vücudunda mantar sadece dış belirtiler rahatsız ediyor.

renk yoksun cilt mantarı görünür alanlarda solundaki fotoğrafta (depigmente). Genellikle yenilginin bu türden değil kaşıntı ve yanma eşlik eder.

yandan Ringworm yuvarlatılmış alanlarda şeklinde fotoğraf görünür minör mantar lezyonlarda ise kırmızı renk ve peeling ile. Buna ek olarak, zarar görmüş deri hafif cilt kalan düzeyinde üzerinde yükseltilir.

kalçalarda başlatılan mikozis imha koltukaltı büyük bir alanı Her iki fotoğraf mantar enfeksiyonu geniş cepler gösterir. Hasarlı cilt parlak kırmızı renge sahip ve önemsiz bir etkiye sahip ülserasyon içine dönüştürülebilir.

ayak mantar hastalığı

Ayak mantarı genellikle insanlar, banyoları ziyaret yüksek nemli havuzları, saunalar ve diğer kamu alanlarında yüzme gelişir. Genellikle ayak mantarı belirtileri sıkı ayakkabılar kapalı tercih insanlar için yaz aylarında gözlenmektedir.

Mantar ayak ya da oluşturulmaktadır dış etki ile zarar en az (genellikle parmaklar arasında gözlenen) deri ve şifa uzun süreli erozyon incelmesi şeklinde (yerel olarak, parmaklar arasında bir ayağın tüm yüzeyi üzerine yerleştirilmiş) gibi güçlü pullu bölümleri ortaya çıkabilir. Hastalar kaşıntı karşılaşabilirsiniz. Hasarlı cilt çatlakları karde ve iyileşmek vermediğinde.

ayak mantarı Bu fotoğrafı mikozun olarak ayağın tamamı yüzeyinde soyma şeklinde kendini gösterir.

parmaklar arasında İşte ayak parmakları arasında mantar uzun süre iyileşmeyen, görünür küçük aşınmış alanlar lokalize edilir. Yürürken hasta sürekli şiddetli rahatsızlık yaşanıyor.

Başlatılan Tinea pedis Derinin sonraki fotoğraf ayak mikozun olarak birlikte görülmektedir çalıştıran Tırnak üzerinde mantar. Bu durumda, başparmak tırnak oldukça tahrip olmuştur. cilt hasarı Alan, bütün yüzeyi kuvvetli kabuklu olup, bölümler yuvarlanır ve çevre ülserleri çok sayıda vardır.

yüz

yüzünde Mantar, aynı zamanda belirgindir, ve ayrıca vücut üzerindedir. Mantar enfeksiyonu yuvarlak küçük alanlarda lokalize veya düzensiz bir şekle sahip olabilir. yüzünde akne Bazı türleri mantar kaynaklıdır. etkilenen alanlar inişli çıkışlı bir yapı pullu bölümlerini kapsayan sahiptir.

Yüzün derisinde Mantar enfeksiyonu Bu fotoğrafta, açık bir şekilde tanımlanmış anahat yüzünde bir mantar. Oval hasar bölgesi biraz geri kalan üst yüzeyinden dışarı taşar. Enfekte alanı çevresinde cilt sağlıklı görünüyor.

9 İşte noktalar sıkı hatlarını yok. hasar tüm alan engebeli yapısı ve kırmızımsı bir renk olan.

Uzaktan bakıldığında, bu akne ile karıştırılabilir sivilce benzeyen mantar enfeksiyonu parlak kırmızı yamalar görülen kızın fotoğrafta. Etkilenen alanlar yanaklar ve çene vardır. Temporal bölgede birkaç merkezleri bulunmaktadır.

kafa derisi üzerinde Mantar

Şüpheli kafa derisi mantar birkaç fenomeni neden:

 • Kuru saçlar, eksikliği parıltı, kuru cilt
 • Artan yerel saç dökülmesi
 • tüm yüzey veya lokalize üzerinde kafa derisinde Peeling
 • kaşıntılı cilt
 • pembe alanların görünümünü, hafif cilt yüzeyi üzerinde yükseltilmiş

Eğer varsa mantar bir veya daha fazla semptom baş varsayılabilir. Hastalık şiddetli kaşıntı da eşlik ediyorsa, hatta hafif basınçla kazıma, kanama erozyona neden olur. Hasarlı bölümler beyaz veya sarı olabilir. Onun ince deri patlamaları kaldırmak için çalışırken.

11 fotoğraf mantar kafa derisinde bir yuvarlak şekil sıkı hatlarını vardır ve biraz saç alanın ötesine uzanır. Etkilenen alan soyulduğu ve kırmızı bir renk tonu vardır. Büyük olasılıkla hasta deneyimleri kaşıntı.

12 saç yoksun mantar karadan Struck ve cilt beyazımsı patine olduğunu.

13 merkezinde beyaz çiçek ve yaralar ile kafa derisi görünür mantar saldırısı bölümü. Enfeksiyonun alan saç yoksundur.

Ne yapmalı?

doctor_and_nurse-Mini Eğer belirtilere neden mantar türünü belirlemek için gereken herhangi bir yerde mantar enfeksiyonlarının tedavisi başlamak için. Olması ve maya mantarları ve liken ve diğer patojenik organizmalar olabilir. Bunu yapmak için, gereken bir doktora danışın etkilenen alan bir kazıma alıp laboratuvarda çalışma için malzemeyi gönderir olacaktır. analize göre doktor bilinen ilaçlara dikkate patojenin duyarlılığın alarak tedaviyi reçete.

Bölgenizde bir klinik bul

3 Toplam olası tedavi seçenekleri:

 1. Yerel kullanımı ürünleri
 2. Oral kullanımı hazırlıkları
 3. kombinasyon terapisi

Yerel ilaçlar farklı merhem, jel, süspansiyonlar, emülsiyonlar ve dış hazırlıkların diğer formları ile sunulmaktadır. Onlar sadece lezyonun hareket ve kan dolaşımına nüfuz değil. tinea veya enfeksiyon küçük odaklarının erken dönemlerinde ağırlıklı olarak kullanılır.

Tedavi genellikle lezyonun ihmal bağlı olarak birkaç aya kadar bir hafta arasında değişir. Fonlar günde birkaç kez uygulanır. Uygulama sırasında birkaç uygulamadan sonra kaybolur güçlü kaşıntı veya kızarıklık, alabilirsiniz. mantar karşıtı bileşenleri ile birlikte doku yenilenmesini hızlandırmaya cilt bakım maddeleri ve maddeler ihtiva edebilir.

kullanılarak kafa derisi tedavisi için şampuan .

Oral ilaçlar yutulduğunda ve vücut hastalığı içinde patojene maruz kalmaktadır. etkilenen alan üzerinde değil, aynı zamanda bir bütün olarak vücut üzerinde sadece yan etkilere ve etkisi var. Bazı durumlarda, tek bir uygulama bazen tedaviyi gereklidir. Şiddetli lezyonlar ve mantar hastalıklarının ileri aşamalarında uygulayın.

Kombinasyon terapisi artarak kullanılmaktadır. Dış ilaçlar Adım semptomların şiddetini azaltır, hasarlı alanların iyileşmesini hızlandırır ve tabletler, etken maddenin içinde bulunur.

Her iki seçenek tedavi terapisi altında kesilmemelidir. Rejimi ve Süre tanımlayan hekim . Genel olarak, tedavi semptomların ortadan kaybolması ve mikozların dış belirtileri gün birkaç (yaklaşık bir hafta) sonra devam edilir.

14 comments

 • Fesleğen:

  Bilgi için teşekkürler. Ve nasıl kulakları mantar tedavisinde - mantar otiti? o bir çeşitlilik var mı ya da standart ilaçlarla tedavi edilebilir?

 • Svetlana:

  Merhaba, yapılmadığını kontrol bir süre prohodil.spustya ischezli.kontrolnuyu dış semptomlarının tedavisinde sonra kocası mikrosporiya oldu? Deri mantarların varlığını belirlemek bir kan testinde, söyle ve kocası herhangi bir dış tezahürleri yok lechenie.no ben lishay.mne atamıştı. Yani, acaba, tamamen iyileşti öğrenmek için bir kan testi ile mümkündür?

  • doc:

   Merhaba

   mikoz algılamak için spesifik kan testleri çok az vardır ve bu durumda onlar uymaz.

   Microsporia genellikle evcil veya vahşi hayvanlar tarafından enfekte, ancak bazı türler Microsporum gelişmek daha ve insan vücudu dışında diğer.

   nüks önlemek için temiz tutmak çok önemlidir içinde nedenle, temizlenecek, böylece elbiselerini değiştirip.

 • Victor:

  I tür deri ve kanama gibi kenarlarında pullanma, ancak hiçbir kan yüzülmüş, ayağın ortasındayım! Sadece bağlı değil ki! Yardım!

 • Irina:

  Merhaba Ben şişer, çatlak, kozhi..kontury dudaklar ve göz kapakları zudyatsya yenmek. vücutta küçük oval porazheniya..na kaşıntılı karın, kollar, hala nogah.i çok kaşıntılı boyun ek olarak, gayet döküntü üzerinde. Doktor .. kandidiyaz önerdi CYBE için kan bağışında. Sonuç için bekliyorum. Sosyal flukonazol 10, yeni lezyonlar dney..no. İstemi, ne olabilir?

  • doc:

   karşılama

   Açıklamaya göre, hiç kimse en azından bir fotoğraf lazım, bir teşhis yapabilir. sonuçlar için bekleyin ve bir hekime başvurun.

 • Kirill:

  Merhaba, benim koltuk altı .... böyle bir "tip" var mantar çıktı

  yaklaşık 2-3 hafta ekzoderilom (krem) için, yürürken, günde 2 kez bulaşmış kızarıklığa aldı ve kaşıntı sadece biraz cildi iyice kötüleşmişti. Yaklaşık bir ay tekrar kızarıklık ve kaşıntı başladıktan sonra. Yerel klinik doktor bunun bir mantardır o kadar açıktır analizini yapmanın hiçbir anlamı olmadığını söyledi. Sana özel bir kliniğe gitmesi gerektiğini anlamak ve mantar ve maç hazırlığı ne tür bulmak için bir analiz var olun. Yine de, bağlantılarda resimlerde gibi karşı karşıya olabilir?

  • doc:

   karşılama

   Bu kendi kendine ilaç, ne yazık ki sonuna kadar tedavi yöntemini tamamlamamış zaman oldukça yaygın bir durumdur. Darkened cilt belirtilerden biridir. Bütün belirtiler ortadan kalkana kadar tedavi devam edilmelidir ve sonra cilt doğru yara kaldırmak için bir hafta smear gereklidir.

   o yıkanmış ve ütülenmiş olması gerektiği gibi Artı, çünkü düzenli, her şeyi kıyafet değiştirmek gerekir Uzun süre tartışmalara ve tişört / gömlek ve giyim üst, yatak vb kaydedilmiş

 • Julia:

  İyi günler. Söyle, lütfen. benim
  kocası tırnak ayakları üzerinde mantar başından. Hemen tedavi batrafenom başlar. Doğal olarak, ben beni tedavi etmek onu. eldiven olmadan, daha sonra dikkatlice alkol ile ellerini sildi mi, sonra sabun, ardından merhem Candida smear. Nasıl mantar adresinin çivi korumak için. teşekkür ederiz.

 • Volodya. :

  Ben ayak tırnağın altında çalışan bir mantar var. Ve ben bilmiyorum. Birlikte merhemlerin kullanımı ile oral uygulama için orada herhangi hapları vardır.

  • doc:

   karşılama

   Evet, var. İtrakonazol, terbinafin, flukonazol, bizim "Ajanlar" bölümüne bakın. haplar ve bir doktor tarafından reçete alma modu ise daha doğru olacaktır.

Yorum ekleyin

E-posta yayınlanan olmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir
Yorumlar yönetilir sonra sayfada görünecektir.